Przygotowania

Chcemy, żebyście byli na bieżąco, dlatego publikujemy uproszczony harmonogram pracy nad filmem. Jesteśmy na jego pierwszym etapie- przygotowania do realizacji. Jest to moment kluczowy z punktu wiedzenia produkcji bo decyduje o kształcie i przebiegu projektu. Nieoficjalnie pomysł zaczął kiełkować w naszych głowach gdzieś pod koniec wakacji 2015 roku. Ale właśnie teraz dzieje się największa robota kreatywna- scenariusz, scenopis, planowanie zdjęć. Broń oczywiście jest na pierwszym miejscu, ale mamy chrapkę na „coś więcej” niż film o pistoletach i ich posiadaczach. Ważne jest dla nas podjęcie tematu wolności, bezpieczeństwa, zmian społecznych w Polsce i na świecie. Temat broni wydaje się do tego idealną osią akcji, bo jak papierek lakmusowy wskazuje jaki mamy do tych zagadnień i siebie nawzajem stosunek. Po to, żeby dobrze te zagadnienia uchwycić spędzamy wiele godzin pracując właśnie podczas przygotowań.

Zwieńczeniem okresu przygotowawczego będzie zbiórka niezbędnych na realizację środków. Zrobimy to z platformą crowdfundingową Polak Potrafi. Startujemy między 10 a 15 lutego.

Raport BEZ LOGO

Jakość

Chcemy podjąć dialog zwłaszcza z młodym pokoleniem, dlatego planujemy produkcję nowoczesną, wysokiej jakości- dobre zdjęcia, muzyka, montaż, animacje, ciekawi bohaterowie i ich losy. To wszystko wymaga czasu, pracy i pieniędzy. Oczywiście produkcja wiąże się z budżetem, którego sami nie możemy wyciągnąć z własnej kieszeni. Szacujemy koszt całkowity na 80.000,00 pln. Wiemy, że nie wszystko jest możliwe za pośrednictwem crowdfundingu, dlatego zapraszamy kolejnych partnerów i mecenasów chcących uczestniczyć w przedsięwzięciu.

f55 rig

Bądź częścią zmiany!

Jednak pierwsza linia frontu to my- zwykli ludzie :) Jeśli sami nie zawalczymy o uczciwą dyskusję i wizerunek broni- niewiele się zdarzy. Dlatego zapraszamy Was do budowania społeczności wokół filmu. Zapisujcie się do newslettera, udostępniajcie nasze publikacje, niech się dzieje !  Teraz najważniejszą rzeczą jest popularyzacja projektu.

Między 10 a 15 lutego wychodzimy z pomysłem w świat.  Przez platformę Polak Potrafi zaprezentujemy ideę szerszej grupie ludzi. Wyjdziemy ze strzeleckiego „getta” :) i będziemy zbierać pierwszą transzę budżetu w wysokości 25.000,00 pln. Prosimy o wsparcie. W zamian za cegiełkę przekazaną na realizację filmu każdy będzie mógł wybrać ciekawe upominki takie jak wizyta na planie zdjęciowym, umieszczenie nazwiska darczyńcy w napisach końcowych, dostęp do niepublikowanych materiałów, gadżety. Akcja zbierania finansów potrwa 45 dni.

polak potrafi

Tymczasem prosimy, udostępnij naszą stronę „Para Bellum”  na swoim profilu.

Pozdrawiamy !