logo_pb
Najskuteczniejszą bronią XXI wieku jest informacja. W toku medialnych burz jednym z często demonizowanych lub pomijanych tematów jest broń palna. Opinia publiczna w Polsce nie ma szerokiego dostępu do rzetelnych wiadomości na jej temat. Chcemy to zmienić! Dlatego powstaje film dokumentalny „PARA BELLUM”. Pełnoprawny profesjonalny dokument o broni, władzy, wolności, prawa do ochrony własnych wartości, przekonań i życia.BRON 2   Polacy są społeczeństwem radykalnie rozbrojonym. Jednym z najbardziej rozbrojonych w cywilizowanym świecie. Kultura posiadania broni to odległa przeszłość – początki tego stanu zbiegają się z dojściem do władzy komunistów, w najwyższym stopniu, co oczywiste, niechętnych broni w rękach prywatnych.

Polish flag on a background of blue sky

Ekipa przygotowująca dla Państwa ten film chce wierzyć, że rozmowa o pewnych rzeczach może nie być ograniczona przez emocje, czy ambicjonalną demagogię. Wolność, bezpieczeństwo, odpowiedzialność za siebie i bliskich może nawet życie, to więcej niż „poglądy”. Chcemy odnaleźć oraz pokazać napięcie wartości w umysłach Polaków i Europejczyków w bardzo zasadniczych kwestiach. I chcemy to napięcie, w formie dokumentalnej, możliwie obiektywnie pokazać, powodując, miejmy nadzieję, zaczątek uczciwej dyskusji.

Ekipa

Będziemy rozmawiać z pragmatykami, radykałami, pacyfistami I zupełnymi laikami, których jest najwięcej. Spróbujemy pokazać stan świadomości naszych rodaków, a także zachodzące w nim zmiany. Spróbujemy także obejść pakiety doraźnych “poglądów politycznych” docierając do prostego, ludzkiego sedna, bazującego na najcenniejszym – zdrowym rozsadku.

Nie jesteśmy, oczywiście, obiektywni, ale uważamy, że odnosimy się, zasadniczo, do tych samych podstawowych wartości co nasi współobywatele i wierzymy w siłę minimum szacunku i racjonalnych argumentów. A wydaje nam się, że chodzi o coś bardzo ważnego, wręcz zasadniczego. Najwyższy czas się otrząsnąć z medianego szumu, posłuchać, pomyśleć i normalnie porozmawiać. Do czego będziemy się starali, z Waszą pomocą, wszystkich zaprosić.