Wczoraj, tj. 03.02.2016 dzięki Paladin Tac miałem przywilej spotkać pięknego człowieka. Pan Aleksander Tarnawski to ostatni żyjący cichociemny. Pomimo tego, że jeszcze nie prowadzimy oficjalnie zdjęć do filmu postanowiłem zrealizować ten wywiad. Było warto! Oprócz przyjemności płynącej z obcowania z nim, usłyszałem niesamowitą opowieść. O tym jak się szkolił, w jaki sposób dostał się do elitarnego oddziału polskich komandosów, jak został zrzucony ze spadochronem na teren Polski. W pewnych momentach mój rozmówca robił pauzy, widać było że przywołuje wspomnienia. Wydarzyło się to dwa razy w trakcie wywiadu. po pierwsze- gdy mówił o zbrojnych bandach, które przyszło mu spotkać na Kresach, po drugie podczas opisu tego co wojska okupanta robiły z nieuzbrojoną ludnością… Były to wyjątkowo emocjonujące fragmenty jego wypowiedzi. Tutaj i ja dam pauzę, aby nie zdradzać wszystkiego co zobaczycie zapewne w filmie.

Na pewno jego opowieść sama w sobie jest materiałem na pełnometrażowy film. My rozmawialiśmy 60 minut. Te 60 minut rozmowy zostało zarejestrowane na cyfrowych nośnikach. To znaczy, że historia życia kapitana nie zaginie.

Dziękuję Palandin Tac za zorganizowanie tego spotkania. Było też trochę frajdy – filmowcy postrzelali ze stena, a nasz rozmówca z nowoczesnych zabawek.

Poniżej fotorelacja

7

3

19

23

16

18

12

25

1011

24

921